78146

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


vorja (78.108.145.2) --- 20. 2. 2008
Re: i tak

ale už je to dávno, možná se to změnilo, pořád samá reforma

Taky si to už moc nepamatuji, ale podíval jsem se do učebnice fyziky a tam píšou, že uhlová rychlost omega = 2*PI*n, kde n jsou otáčky. Pro stejnou odstředivou sílu na vnitřním poloměru jako na vnějším platí. F= r1*n1 na druhou =r2*n2 na druhou. Z toho vyplývá, že pokud chceme dosáhnout stejné odstředivé síly na vnitřním poloměru jak na vnějším, musíme zvýšit otáčky n2 = n1* druhá odmocnina (r1/r2). Příklad: pokud máme vnější poloměr 200 mm a vnitřní poloměr 50 mm, pak musíme zvýšit otáčky dvakrát. Lze toho ale docílit, aniž bude medomet vibrovat? Pokud ne, tak musíme prodloužit dobu vytáčení. Kromě druhu medu, bude tato doba záviset i na teplotě plástu a proto hned vytáčet, nebo dát plásty do termokomory. Mám také dva podobné medomety a hned bych se tím více zabýval. Ale mám zatím v hlavě jen termické ošetření včel proti VD.
Zdravím. H.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 27484


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
gupa - Gustimilián Pazderka (80.78.146.248) --- 20. 2. 2008
Re: i tak

Lze použít v podstatě jeden princip a tím by byla mezistěna, buď s dvěma měděnými vodiči po stranách mezistěny a s nějakou (uhlíkovou) složkou, která bude po zapojení plodiště ke zdroji el. energie rozvod přes spodní stranu oušek a zavěšením nebo hřebeny zabezpečovat (lineární, nelinenární) zdroj tepla.

Nebo druhá varianta by byla opět o teple ze dna buněk, ale šlo by nějakou odobnou inovaci první varianty. To už zveřejňovat nebudu.

No není to na patent? ;-)
......
Vorja: >Ale mám zatím v hlavě jen termické ošetření včel proti VD.<

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 27486


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu